Zdravotní-terapeutické-masáže.cz

sms

Proč využít mé zdravotní masáže?

  • vhodné pro většinu klientů
  • možné využít i u Vás doma
  • mám bohatou praxi včetně ve zdravotnictví
  • vždy se snažím vyřešit příčinu problému, nikoliv jen důsledek
  • dlouhodobý účinek
  • časově nenáročná
  • na výběr je ze čtyř druhů zdravotních masáž, či ošetření
  • vhodnou masáž Vám vždy doporučím a uzpůsobím na míru

Masér Petr

Petr Vopálka

Reference

Zdravotní masáže - Jitka

Dobrý večer,
nedávno jsem využila služeb pana Vopálky. Mám sedavé zaměstnání, a i když se snažím cvičit, občas mne bolí záda. Domluvili jsme se tedy na zdravotní masáži. Jsme teď ráda, že jsme se s Petrem domluvila, protože mi pomohl. Byla jsem za ním v Radotíně a masáž trvala asi hodinku. Na Petrovi bylo vidět, že přesně ví, co dělat a již během masáže jsem cítila, jak se svaly uvolňují. Po masáži jsem cítila obrovskou úlevu.
Děkuji Vám, Jitka

Terapeutické masáže

Co je to terapeutická masáž?

Nejedná se o klasickou masáž, jako takovou, kterou určitě každý z Vás zná, ale jde o speciální techniku, která ošetří jednotlivá svalová vlákna šetrným způsobem a tím velice rychle odstraní spazmy, tedy ztuhlé části ve svalech a odstraní spoušťové body, které často způsobují nepříjemné bolesti. Je to zcela přirozený způsob Vašemu tělu, protože se zde nepoužívají žádné chemické látky, jako jsou prášky, mastě, injekce apod. Na rozdíl od klasické masáže zde účinek nastupuje velice rychle a je dlouhodobější. Některým klientům může být první ošetření nepříjemné až mírně bolestivé, což se s každým dalším opakováním výrazně lepší. Pro správný účinek je třeba ošetření cca po týdnu opakovat a zpravidla po 3 – 4 opakování má klient po problému.

Je třeba si také uvědomit, že nejde o masáže, na které chodíte často a dlouhodobě, ale o ošetření, které by mělo daný problém poměrně rychle a účinně odstranit. V případě, že zhruba po 3 ošetření problém přetrvává ve stejné míře, většinou není způsoben ztuhlými svalovými vlákny a je třeba navštívit lékaře.

Jak terapeutické masáže probíhají?

Ošetření se nikdy neprovádí ve velkém rozsahu těla. Vždy se ošetří pouze problematická část. Klient si zpravidla lehne na lehátko, terapeut pohmatem zjistí, která místa je třeba ošetřit, což následně provede vhodnou kombinaci různých technik, jako např. tlak, prohřívání, masážní baňky, kinesiotaping apod. Na rozdíl od masáže zde terapeut s klientem komunikuje. Samotné ošetření by nemělo trvat déle, než 30 minut. V případě potřeby ošetření větší části těla se rozdělí do více termínů.

Pro koho je ošetření vhodné?

Za moji praxi se mi toto ošetření nejvíce osvědčilo u mladších klientek. Zpravidla již po třetím opakování nepociťují žádné problémy a to i ty, které dříve na klasické masáže chodily, a problémy se stále vracely. Z 99% se jedná o ošetření bederní, nebo šíjové oblasti. Ovšem lze i tímto způsobem ošetřit dolní a horní končetiny. Obecně se toto ošetření především doporučuje při jednostranném zatížení – např. sedavé zaměstnání, při náhlé bolesti při špatném pohybu, nebo přeležení, při pocitu tahu, či bolesti ve svalu, který vznikl náhle, ale i dlouhodobě, dále jako vhodná regenerace při sportu, např. tanec – časté přetížení šíjových svalů. Toto ošetření řeší přetížení svalů, které vzniklo náhle, ale i dlouhodobě a odstraňuje takto vzniklé bolesti. Doporučuji ho i jako prevenci.

Kdy na toto ošetření nechodit?

Kontraindikace tohoto ošetření jsou stejné, jako u klasické masáže a navíc po použití léků, či mastí tišící bolest, po požití léků uvolňující svalstvo. Dále toto ošetření nelze provést v případě nadváhy a není vhodné pro děti a starší lidi.

Certifikáty opravňující mne poskytovat zde nabízené služby

Instruktor fitness
Masér pro sportovní a rekondiční masáž
Diagnostika a strečink
Kinesiotaping
Masér - rekondiční specializace
Bowenova technika
Bowenova technika